Ужгородка

Новини Закарпаття

Комісія затвердила результати конкурсу на посаду САП

Комісія затвердила лише результати конкурсу. Призначає керівника генпрокурор або виконувач його обов’язків.

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затвердила результати конкурсу. Найбільше балів набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко: саме він і має стати новим очільником САП. Про це йшлося у трансляції із засідання комісії, повідомляє hromadske.

Ще 21 грудня 2021-го конкурсна комісія оголосила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк — 229 балів.

Менше з тим, конкурсна комісія тричі не могла затвердити результати конкурсу та офіційно оголосити переможця — результати затвердили лише 19 липня 2022-го. У підсумку Клименко має стати головою САП, а Синюк — заступником керівника.

Також комісія звернулась до Офісу генпрокурора з проханням надати підтвердження, що переможці конкурсу не мають проблем із корупцією та люстрацією. Упродовж трьох днів після отримання підтвердження комісія подасть на розгляд генпрокурора результати конкурсу.

У грудні 2021-го результати не вдалося затвердити зокрема через те, що голова комісії Катерина Коваль вимагала проведення повторної спецперевірки кандидатів. Водночас у межах конкурсу всі кандидати вже пройшли перевірку, а повторну перевірку експерти називали незаконною.

Це означає, що керівника САП уже призначили?

Комісія затвердила лише результати конкурсу. Призначає керівника генпрокурор або виконувач його обов’язків.

Голова громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін зазначив, що призначення керівника САП може затягнутись. Наприклад, Офіс генпрокурора може відкладати підтвердження, що переможці конкурсу не мають проблем із корупцією та люстрацією. упродовж пів року не надавав жодних відповідей комісії

“Уже пів року ОГП не давав ніяких відповідей комісії, тож тепер, коли Офіс генпрокурора в руках Татарова, Клименко не буде керівником САП. Бо підтвердження від Офісу генпрокурора може надходити безкінечно”, — зауважив Шабунін.

Після відсторонення Венедіктової з посади генпрокурорки її обов’язки тимчасово виконує Олексій Симоненко, якого вважають наближеним до заступника керівника ОП Олега Татарова.

Нагадаємо, офіційні особи в Києві та Брюсселі скептично налаштовані щодо того, що спроби звільнити мільйони тонн українського зерна, заблокованого рф, будуть успішними, навіть якщо ООН, яка є спонсором угоди, рекламує прогрес. Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір у понеділок заявив, що вірити запевненням президента рф Володимира Путіна схоже на віру в “Санта-Клауса чи пасхального кролика”, передає видання Politico.

Раніше Landlord повідомляв, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. 

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору