Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські виробники вже відвантажують лохину дешевше проти минулого року

Основна причина негативної цінової динаміки в сегменті лохини – це збільшення пропозиції даної ягоди на ринку у зв’язку з активним прибиранням практично у всіх регіонах країни

Пік сезону лохини в Україні припадає якраз на кінець липня. У цей період пропозиція даної ягоди з місцевих господарств продовжує зростати, а ціни на лохину продовжують падати вже третій тиждень поспіль, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Так, нині українські виробники пропонують лохину по 85-160 грн/кг (2,91-5,47/кг), що в середньому на 33% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня, коли ціна на ягоду озвучувалася в межах 150-210 грн/кг ($5,13-7,18/кг).

Основна причина негативної цінової динаміки в сегменті лохини – це збільшення пропозиції даної ягоди на ринку у зв’язку з активним прибиранням практично у всіх регіонах країни. Також більшість виробників даної ягоди відзначають зниження купівельної активності.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

У результаті вже сьогодні ціни на лохину в Україні в середньому на 15% нижчі, ніж за аналогічний торішній період. Водночас садівники не виключають, що змушені будуть і надалі поступатися ціною, оскільки пропозиція даної ягоди на ринку продовжує зростати, а ось попит у даному сегменті залишає бажати кращого.

Нагадаємо, як повідомляє асоціація “Ягідництво України”, деякі з них навіть планують підкорювати нові зовнішні ринки збуту. Зокрема, компанія Organic blueberry farm BigBlue домовляється про постачання пробної партії органічної лохини до Скандинавії.

Вирощена в Україні лохина з’явилася на полицях Lidl – однієї з найбільших і найвимогливіших мереж супермаркетів у світі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору