Ужгородка

Новини Закарпаття

Блокада морських портів загрожує зниженням майбутніх посівів пшениці та ячменю на 60% – Сольський

Аграрії можуть опинитися у стані фінансової кризи, якщо не буде знято російську блокаду Чорного моря.

Внаслідок морської блокади українські аграрії можуть посіяти від 30% до 60% менше пшениці, ячменю та озимих цьогоріч через недоотримані кошти від експорту продукції. Про це розповів міністр агрополітики Микола Сольський в інтервʼю Financial Times.

Аграрії можуть опинитися у стані фінансової кризи, якщо не буде знято російську блокаду Чорного моря. Багатьом із них бракувало б грошей, щоб заплатити за насіння, добрива, гербіциди та паливо для посіву озимої пшениці. Так, вони вирощували б ріпак, який не використовується у виробництві зернових або хліба, але має вищу ціну та нижчу врожайність, а відтак і легше транспортується.

Читайте також: Україна не виключає планів рф скористатись гуманітарним коридором для нападу на південь

Тривала блокада позбавить фермерів грошових потоків і “розірве фінансовий цикл” сільського господарства, що призведе до подальшого значного падіння експорту. За його словами, аграрії скоротять посіви озимих, пшениці та ячменю від 30 до 60%.

Водночас зберігання зерна не є критичною проблемою, адже фермери можуть використовувати для цього мобільні сховища. Але відсутність експортних продажів завдасть їм фінансового удару. Хоча в Україні є декілька великих агробізнесів, 70% врожаю вирощується саме на фермах середнього розміру.

Довідка. Україна – 5-й експортер пшениці у світі. На країну припадає 80% пшеничного імпорту Лівану, а для таких країн, як Сомалі, Сирія та Лівія Україна є основним постачальником.

Нагадаємо, офіційні особи в Києві та Брюсселі скептично налаштовані щодо того, що спроби звільнити мільйони тонн українського зерна, заблокованого рф, будуть успішними, навіть якщо ООН, яка є спонсором угоди, рекламує прогрес. Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір у понеділок заявив, що вірити запевненням президента рф Володимира Путіна схоже на віру в “Санта-Клауса чи пасхального кролика”.

Перемовини розблокування постачань перебувають на фінальній стадії, Україна готова експортувати зернові на міжнародний ринок.

Організація Об’єднаних Націй працює над угодою, на базі якої буде можливий експорт зерна з України в обмін на вихід російських продуктів харчування на світовий ринок.

Раніше Landlord повідомляв, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. 

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору