Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні дешевшають коренеплоди нового врожаю

Попри  те, що ціни на коренеплоди в Україні знижуються другий тиждень поспіль, вони ще значно вищі за рівень минулого року

В Україні стрімко дешевшають коренеплоди врожаю 2022 року, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основною причиною негативного цінового тренду виробники вважають помітне збільшення пропозиції моркви та буряків на ринку. Якщо ще минулого тижня багато фермерів були змушені призупинити прибирання через дощі, то на цей момент нормалізація погодних умов дозволяє їм знову вийти в поле.

Так, нині моркву виробники відвантажують по 20-25 грн/кг ($0,68-0,85/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж тижнем раніше. Ціна на буряки за тиждень знизилася в середньому на 25%, і сьогодні її пропонують до продажу по 18-23 грн/кг ($0,62-0,79/кг).

За словами виробників, досить різке зниження цін пов’язане з сезонним зростанням пропозиції коренеплодів середніх сортів. Крім того, тиск на ціни породжує дуже стриманий попит на цю продукцію. Оптові компанії та роздрібні мережі готові закуповувати моркву та буряки лише невеликими партіями, пояснюючи своє рішення вкрай низькими темпами реалізації в роздріб.

Читайте також: В Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Попри  те, що ціни на коренеплоди в Україні знижуються другий тиждень поспіль, вони ще значно вищі за рівень минулого року. Зокрема, у другій половині липня 2021 року морква на українському ринку коштувала в середньому у 1,5 раза дешевше. Ціна на буряки в зазначений період була в середньому в 1,6 раза нижчою, ніж сьогодні.

Нагадаємо, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Цієї весни на Миколаївщині планувався запуск найбільшого в Україні промислового розплідника тихоокеанської білоногої креветки.Проте війна змінила плани, тож підприємець Любомир Гайдамака переформував бізнес для більш актуальних потреб населення.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору