Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україну вже прямує обладнання для тимчасового зберігання зерна – Висоцький

В мішках зерно може зберігатися протягом 12-17 місяців

В Україну ввезуть спеціальне обладнання для тимчасового зберігання зернових культур. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час пресконференції в Укрінформі.

“У нас є підтвердження від міжнародних партнерів про додаткове завезення великих мішків, які вміщують по 200 тонн та обладнання для закладки і розвантаження. Приблизно додатково на 10-15 млн тонн зерна. У серпні плануємо розпочати процедуру розподілу”, – зазначив він.

Такої кількості обладнання буде достатньо для того, щоб при існуючих темпах експорту зберігати цьогорічний врожай. В мішках зерно може зберігатися протягом 12-17 місяців.

У Мінагро прогнозують, що у 2022 році врожай зернових культур становитиме приблизно 52 млн тонн та олійних культур – 13-15 млн тонн.

Нагадаємо, щоб впоратися з наслідками війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустила новий проєкт вартістю 17 мільйонів доларів США, який покликаний допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні врожай та забезпечити Експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору