Ужгородка

Новини Закарпаття

Нацбанк підвищив офіційний курс долара на 25% – до 36,6 грн/$

Нацбанк України вперше з початку війни змінив офіційний курс гривні до долара США

Національний банк України вжив такого заходу для збалансування валютного ринку та підтримання економіки в умовах війни. З 9 ранку 21 липня офіційний курс  встановить на рівні 36,5686 грн/$.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

“Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни”, – йдеться у повідомленні.

В установі наголосили, що офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.

“Фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн/$ на початку війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки в поточних умовах. Війна триває вже майже п’ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. В таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань. Ураховуючи це, Національний банк здійснює разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США та фіксує його на рівні 36,5686 грн/$”, – розповів голова НБУ Кирило Шевченко.

За даними Національного банку, корекція обмінного курсу змінімізує спекуляції на ринку, збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами та дасть змогу стабілізувати курс.

“Корекція офіційного курсу гривні матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін, зумовлене останні місяці насамперед наслідками війни для пропозиції товарів і послуг та вартості логістики, а також динамікою цін на світових товарних ринках. Натомість фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу НБУ зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні”, – йдеться у джерелі.

До цього з 24 лютого курс був зафіксований на рівні 29,2549 грн/$.

Нагадаємо, росіяни розбили ракетами центр сільгосптехніки у Миколаєві.

Раніше в НБУ вказали на основні чинники зростання інфляції.

Марковська Катерина

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору