Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні зростання пропозиції томатів відкритого ґрунту знизило ціни на тепличну продукцію

Попит на цю продукцію залишається стабільно високим, але пропозиція томата на українському ринку зростає дуже швидко, тому відпускні ціни продовжують впевнено падати.

Цього тижня українські виробники розпочали масові продажі томату відкритого ґрунту, що призвело до значного зниження відпускних цін у даному сегменті, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Однак, згідно з даними щоденного моніторингу, навіть за обставин, що склалися, зазначена продукція все ще пропонується на порядок дорожче, ніж роком раніше.

Так, з минулого тижня ціна на тепличний томат в Україні знизилася в середньому на 18%, що пояснюється покращенням погодних умов та збільшенням пропозиції як томату відкритого ґрунту, так і цієї продукції зі стаціонарних комбінатів. На сьогодні більшість тепличних комбінатів декларують ціну на томати в межах 30-42 грн/кг ($1,03-1,44/кг).

Приводом для зниження цін стало масове збирання ґрунтового томату на півдні країни. Водночас попит на цю продукцію залишається стабільно високим, але пропозиція томата на українському ринку зростає дуже швидко, тому відпускні ціни продовжують впевнено падати.

Читайте також: В Україні дешевшають коренеплоди нового врожаю

Відпускні ціни на тепличні томати в Україні нині в середньому в 1,7 раза вищі, ніж за аналогічний період минулого року. Таку високу ціну на томати цього сезону ключові гравці ринку пов’язують, перш за все, з тим, що зараз пропозиція на ринку томату майже повністю складає продукція місцевого виробництва. Рік тому суттєвий тиск на ціни чинило надходження більших обсягів дешевшого імпортного томату.

Нагадаємо, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору