Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні створюють умови для виробництва та реалізації біометану

Для виробника біометану для створення облікового запису в Реєстрі обов’язковим є проведення аудиту об’єкта виробництва біометану

На минулому тижні Уряд схвалив проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про Порядок функціонування реєстру біометану”. Відповідальним за ведення Реєстру біометану та видачу гарантій походження і сертифікатів походження біометану є Держєнергоефективності. Про це повідомляє пресслужба відомства.

“Запуск реєстру забезпечить можливість верифікувати та надавати виробникам гарантії походження на біометан, поданий в газотранспортну систему. Це необхідна складова майбутнього ринку виробництва і використання біометану в Україні для заміщення газу, а також продажу біометану в країни ЄС”,— прокоментував голова Держенергоефективності Валерій Безус.

Реєстр працюватиме відповідно до вимог Порядку, в якому визначено процедури:

  • створення реєстру біометану, його функціональних можливостей, термінів та порядку подання до нього інформації;
  • створення облікового запису користувачів Реєстру біометану;
  • видача, передача, розподіл та скасування гарантій походження біометану;
  • видача сертифікатів походження біометану;
  • проведення аудиту виробництва біометану.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Реєстр гарантій походження біометану буде частиною Єдиної платформи реєстрів гарантій походження енергії в Україні, яку розробляє Держенергоефективності із Міненерго.

У затвердженому порядку врахували європейські практики функціонування таких реєстрів біометану.

Також важливим є те, що для виробника біометану для створення облікового запису в Реєстрі обов’язковим є проведення аудиту об’єкта виробництва біометану. Аудитор має бути сертифікований за добровільною системою сертифікації сталого біопалива, визнаною Європейською Комісією.

Довідка. Потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу. Високо оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціація. За їх повідомленнями, біометан має суттєву перевагу стосовно біогазу. Також він може використовуватися як повний аналог природного газу. Подібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо,президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору