Ужгородка

Новини Закарпаття

Рішення про скасування критичного імпорту ускладнює роботу українських виробників харчової продукції – думка

Молочна галузь України, не захищена підтримкою держави, як це відбувається в ЄС, зі скасуванням списку товарів критичного імпорту знову опиняється в нерівних конкурентних умовах зі своїми колегами з європейських країн

Нещодавно скасували постанову Кабміну про список товарів критичного імпорту. Це означає, що тепер знято всі запобіжники, які хоч якось захищали вітчизняну переробну галузь під час війни від конкуренції з продукцією ЄС, яка виробляється з потужною підтримкою з боку держав співдружності. Таку думку висловив голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

За його словами, скасування постанови Кабміну про список товарів критичного імпорту означає, що тепер знято всі запобіжники, які хоч якось захищали переробну галузь під час війни від конкуренції з продукцією ЄС, яка виробляється з потужною підтримкою з боку держав співдружності.

Чагаровський зауважив, що таке рішення призвело до витрачання валюти на закупівлю продукції, яку може забезпечити українська харчова галузь.

“Я можу говорити не тільки про молочну, але й про всю харчову переробну галузь. Мені здається, що валюта зараз необхідна для закупівлі зброї. Саме це зараз важливо. А забезпечення харчовими продуктами, підтримка продовольчої безпеки на внутрішньому ринку України — це те, що можуть забезпечити українські переробні підприємства, зокрема і молочні. Тому ми в СМПУ вважаємо, що рішення про скасування списку критичного імпорту — хибне”, — підсумував він.

За три роки імпорт молочних товарів в Україну зріс більш як у три рази. Навіть зараз, під час війни, в червні показники імпорту майже сягнули довоєнного рівня. Імпорт і далі буде зростати.

В СМПУ заявили: молочна галузь України, не захищена підтримкою держави, як це відбувається в ЄС, зі скасуванням списку товарів критичного імпорту знову опиняється в нерівних конкурентних умовах зі своїми колегами з європейських країн.

Експерт вважає, що скасування ускладнює роботу українських виробників харчової продукції, які у воєнний час намагаються зберегти обсяги виробництва та робочі місця.

Нагадаємо, при поточних цінах експорт сухих молочних продуктів значно вигідніший за внутрішні продажі. Звісно, найкращим варіантом для українських експортерів є постачання молочних продуктів у країни ЄС, де скоро не буде ні квот, ні мит. Водночас варто прискорити процедури включення підприємств до списку експортерів харчових продуктів до Європи.

В умовах воєнного стану молочна галузь України продовжує працювати та повністю забезпечує країну високоякісними молочними продуктами, тож потреба в імпорті відсутня.

В умовах військової агресії росії для тваринництва важлива пряма підтримка, направлена на збереження поголів’я, створення нових потужностей, кредитування, тощо, адже ферму на паузу не поставиш.

Водночас ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору