Ужгородка

Новини Закарпаття

Деблокада портів здешевить логістику зернових – Сольський

Відкриття портів – один із факторів у світі, що наразі впливає на ціну зерна

З розблокуванням морських портів має збільшитися обсяг експорту зернових. Крім того, буде значно здешевлена логістика. Адже наразі з ціни умовно в $ 350 за тонну український фермер має тільки близько $ 100, решта – вартість транспортування. Водночас у ринкових умовах, до блокади портів, фермер віддавав інфраструктурі тільки 15 % від ціни агропродукції, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський

“Нам до цього потрібно повертатися. Якщо цього не станеться, настане ще більша проблема – в першу чергу в Україні, а потім у світі”, – зауважив міністр.

Крім того, як пояснив Сольський, відкриття портів – один із факторів у світі, що наразі впливає на ціну зерна. Так, біржа відреагувала ще в день підписання угоди: котирування на пшеницю і кукурудзу дещо знизилися. Разом з тим, для українських фермерів відпускна ціна уже збільшилася: на 20–30 % на ріпак, 10–20 % на кукурудзу, та 10 % на пшеницю.

Своєю чергою, міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що протягом найближчих двох днів у Стамбулі будуть розроблені внутрішні технічні документи координаційного центру. Очікується, що він розпочне роботу з 27 липня.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган та міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомили, що рух суден може відновитися найближчими днями після підписання Ініціативи.

Нагадаємо, Україна продовжує технічну підготовку до запуску експорту зерна, попри обстріл Одеського порту російськими військовослужбовцями 23 липня.

В  Україні планується створення міжнародного резервного фонду агропродукції.

Landlord раніше повідомляв, окупанти вдарили по порту Одеси, де зберігалося зерно.

Україна, Туреччина, ООН та рф підписали угоду про відновлення транспортування зерна з України через Чорне море. Страхові компанії поставили свої умови співпраці.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору