Ужгородка

Новини Закарпаття

Перші партії сливи українські садівники відвантажують у 2 рази дешевше, ніж рік тому

Водночас попит на сливи зараз досить стриманий, що чинить додатковий тиск на ціни

Українські садівники цього тижня лише розпочали масову реалізацію сливи, однак, ціна на ці фрукти вже мінімум удвічі нижча, ніж минулого року, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами основних гравців ринку, на цей час слива є найдешевшим сезонним фруктом в Україні.

Нині виробники пропонують якісну сливу по 10-20 грн/кг ($0,27-0,55/кг), ціна на некондиційну продукцію взагалі стартує від 7 грн/кг ($0,19/кг). Нагадаємо, що сезон масової реалізації сливи минулого року також розпочався наприкінці липня, проте тоді виробники не готові були вести відвантаження дешевше 28 грн/кг ($0,77/кг). Водночас попит на сливи зараз досить стриманий, що чинить додатковий тиск на ціни.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

Українські садівники стурбовані – ціна на сливу вже опустилася нижче за рівень собівартості і це лише на початку сезону реалізації. Для порівняння: рік тому продаж слив в Україні здійснювався в середньому в 2,2 раза дорожче, ніж сьогодні. Водночас садівники не виключають, що під час просування збирань у садах, вони будуть змушені й надалі знижувати відпускні ціни в даному сегменті.

Нагадаємо, Кабінет міністрів запустить 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Цієї весни на Миколаївщині планувався запуск найбільшого в Україні промислового розплідника тихоокеанської білоногої креветки.Проте війна змінила плани, тож підприємець Любомир Гайдамака переформував бізнес для більш актуальних потреб населення.

Перероблення для аграрія — раціональна бізнес-можливість під час війни, коли російські війська ціленаправлено намагаються знищити запаси продовольства.

Минулий тиждень відзначився зростанням активності учасників, загальна кількість розміщених на майданчику EastFruit Trade Platform оголошень збільшилася на 22%. За винятком Туреччини та Ірану, всі країни збільшили товарну пропозицію. Максимальний приріст продажів показали учасники з Казахстану, що дозволило їм піднятися на третю позицію у рейтингу активності. Загалом за тиждень оголошення на торговому майданчику розміщували представники 11 країн. Підсумкова п’ятірка найактивніших країн за кількістю пропозицій за тиждень виглядає так: Україна, Узбекистан, Казахстан, Іран і Туреччина.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору