Ужгородка

Новини Закарпаття

Умови релокації: як безоплатно перевезти бізнес із зони бойових дій

До програми з безплатної релокації бізнесу може долучитися будь-яке підприємство із регіонів, що постраждали від бойових дій

У межах програми релокації бізнесу 692 підприємства переміщено із зони активних бойових дій в безпечні регіони України. З них вже 477 компаній відновили свою роботу. Про це пише Agravery.

У середині березня Мінекономіки впровадило програму безплатної релокації бізнесу із небезпечних районів. На кінець липня підприємці подали 1763 заявки на переміщення своїх потужностей. Наразі 326 компаній знаходяться на етапі переїзду – для них здійснюється пошук підходящої локації або способу транспортування.

До програми з безплатної релокації бізнесу може долучитися будь-яке підприємство із регіонів, що постраждали від бойових дій. Коштом державного бюджету можна переїхати у Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку, Вінницьку, Волинську та Рівненську області.

В самому транспортуванні майже не виникає проблем. Складніше підібрати локацію, де буде працювати підприємство. Можливо вам потрібні додаткові електричні потужності, приміщення має бути обладнане особливим під’їздом для вантажівок, доставка необхідної сировини тощо. Ось на це витрачається левова частка строку, від подачі заявки до запуску виробництва на новому місці.

Тож, спочатку власник має подати заявку, в якій вказати вимоги до переміщення, спеціалізацію підприємства, кількість працівників, можливості виробництва, потреби у виробничому приміщенні, сировині, розміщенні співробітників, а також спосіб транспортування.

“В самій заявці 24 поля, а лише 10 з них обов’язкові: це назва та спеціалізація підприємства контактні дані. Одне з полів, яке необхідно заповнити – це чи можете ви допомагати оборонній сфері. Цей пункт не впливає на швидкість переїзду, але держава таким чином хоче знати, чи можна до вас звертатись. З усім тим, заявку потрібно заповнити максимально детально, щоб Мінекономіки легше було з нею працювати. Після завершення заповнення заявки, ви не зможете змінювати в ній дані, але це може робити працівник, який з вами зв’яжеться”, – зазначив проєктний менеджер “Прозорро.Продажі” Олександр Лихотоп.

Читайте також: В Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Заявка опрацьовується протягом декількох днів. Якщо ви до цього самостійно не знайшли місце призначення, з цим допоможуть в Мінекономіки. За своїми розрахунками вони оберуть вам область, яка підходить для вашого виробництва. Далі, тамтешня місцева влада зв’яжеться з вами уточнити деталі виробництва та ваші потреби підприємства. Спираючись на цю інформацію, наддасть відповідне приміщення. Далі за справу візьмуться логісти: працівники Укрпошти, вони визначать, що потрібно перевезти та відвезуть на вокзал. Укрзалізниця здійснить транспортування вже на велику відстань між областями, а там знов Укрпошта відвезе ваше обладнання на нову локацію. Після цього місцева влада має допомогти вам із підключенням до електромереж та іншими проблемами запуску виробництва. Паралельно Державна служба зайнятості співпрацює з підприємством у питанні працевлаштування нових робітників.

“Важливо максимально зберегти українську промисловість. Саме тому ми запустили програму релокації. До участі може долучитися будь-яке підприємство, отримавши допомогу у розв’язанні логістичних питань, перевезенні та монтажі обладнання, пошуку приміщення з необхідною інфраструктурою. Щоб пришвидшити та скоординувати дії з усіма учасниками програми, запустили цифрову платформу з релокації. Вона дозволяє покращити організацію процесу переїзду та запропонувати підприємцям додаткові можливості”, – зауважила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

Нагадаємо, в Ужгороді Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес оголосив про старт спільного проєкту з “Новою поштою” щодо логістичної допомоги бізнесу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації. Так, одна юридична особа зможе отримати до 10 тис. грн на свої потреби в логістиці. Про це повідомляє пресслужба Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

Через продовження військових дій, в Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Раніше Landlord повідомляв, що Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни.

До Чернівців переїхало підприємство “Пульс автоматика”, котре виготовляє електроніку для бджільництва. Підприємство знаходилося за 16 км від Харкова — у місті Дергачі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору