Ужгородка

Новини Закарпаття

Врожай пшениці очікується на рівні 18–20 млн тонн, що в п’ять разів більше від внутрішньої потреби – Висоцький

Внутрішнє споживання для харчових цілей становить до 4 млн тонн у рік, плюс на сьогодні ще є в запасах якісна пшениця з минулого року

Обсяги врожаю пшениці, гречки, кукурудзи, ячменю, вівса, жита та інших культур цілком покриють потреби внутрішнього споживання України. За більшістю позицій ми матимемо експортну пропозицію, оскільки продовольства буде значно більше від потреби. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба відомства.

Так, урожай пшениці очікується нарівні 18–20 млн тонн, що в п’ять разів більше від потреби. Внутрішнє споживання для харчових цілей становить до 4 млн тонн у рік, плюс на сьогодні ще є в запасах якісна пшениця з минулого року.

Читайте також: В Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Висоцький зауважив, що цього року було посіяно значно більше гречки, ніж у попередні роки. Тож ми зможемо повністю задовольнити внутрішній ринок – ціна вирівняється. Аналогічна ситуація з житом, вівсом та іншими культурами.

“З точки зору внутрішньої продовольчої безпеки навіть зменшених посівних площ більш ніж достатньо для забезпечення українців якісними харчами. Із точки зору посівних площ і якості посівів ми не очікуємо дефіциту. За основними групами зернових виробництво буде в рази більше, ніж споживання. Тому значна частина продовольства завдяки розблокуванню чорноморських портів зможе бути експортована”, – зазначив він.

Нагадаємо, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголосила міжнародний тендер на закупівлю потужностей для зберігання 4 млн тонн українського зерна.

Landlord раніше повідомляв, експерти зі зберігання зерна в рукаві наголошують, що зерно не потрібно додатково обробляти протруйниками перед зберіганням.

Для збільшення обсягів експорту та створення додаткових можливостей зберігання зерна планується відкриття міжнародного резервного фонду агропродукції.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору