Ужгородка

Новини Закарпаття

У Лівані заарештували судно з викраденим українським зерном

Судно завантажили у Феодосії у тимчасово окупованому рф українському Криму, у посольстві України зазначили, що вантаж походить з тимчасово окупованих рф територій на Запоріжжі та Херсонщині

Ліванська влада наклала арешт на судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном, на час розслідування щодо походження вантажу, яке могло бути вкрадене російськими окупантами в Україні. Про це пише ділове видання Bloomberg з посиланням на заяву ліванського генпрокурора Гассана Уейдата.

Судно завантажили у Феодосії у тимчасово окупованому рф українському Криму, у посольстві України зазначили, що вантаж походить з окупованих рф територій на Запоріжжі та Херсонщині.

Посольство звинуватило рф в крадіжці понад 500 тис. тонн під час окупації трьох регіонів. Хоча рф заперечує крадіжку зерна, вона публічно заявляла про відновлення постачання зерна з тимчасово окупованих портів.

Судно Laodicea прибуло до Тріполі на півночі Лівану 27 липня, згідно з даними відстеження суден. Воно перебуватиме під арештом, поки Ліван проводить розслідування походження вантажу.

Згідно з європейською базою даних Equasis, зареєстрованим власником судна є Syria Mar Shipping Ltd. У 2015 році США наклали санкції та на цю компанію, і на судно через зв’язок із сирійським урядом Башара Асада.

Як повідомили Arab News з посиланням на посольство України в Лівані, на судні знаходилось борошно вагою 10 тисяч тонн. Турецька трейдингова компанія Loyal Agro заявила, що воно нібито прямувало до Сирії, проте зупинилося у Лівані, аби відвантажити 5 тисяч тонн борошна.

Пізніше посольство України в Лівані передало ліванській стороні докази того, що на затриманому судні Laodicea знаходиться українське зерно.

“Ми отримали вирішальні документи та докази з України, що борошно та ячмінь на борту Laodicea були вкрадені в Україні. Завтра ми подамо клопотання судді у Тріполі про продовження терміну утримання судна під арештом”, – зауважили у повідомленні.

Нагадаємо, 27 липня у ліванський порт Тріполі зайшло сирійське судно, завантажене у Феодосії українським краденим зерном.

Landlord раніше повідомляв, через війну фермери втратили доступ до 30% органічних земель.

Перше судно з розблокованим українським зерном вийшло з підконтрольного Україні порту в Чорному морі сьогодні близько 09:20 ранку. Зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне вирушив до Лівану.

Раніше FAО оголосила міжнародний тендер на закупівлю потужностей для зберігання зерна в Україні.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору