Ужгородка

Новини Закарпаття

У Мінінфраструктури планують деблокувати порт у Миколаєві для експорту зерна

Зараз до вивезення зерна готові два порти – в Одесі та Чорноморську

Мінінфраструктури України розглядає можливість з метою експорту зерна відкрити зелений коридор порту в Миколаєві. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

Він зазначив, що все залежить від ситуації з безпекою в регіоні.

“Незабаром ми перейдемо до консультацій. Ми дуже хочемо зробити це (відвантаження українського зерна – ред.) з портом “Миколаїв” – це дуже важливо. Цей порт, з огляду на те, що там зараз точаться бойові дії, до першого етапу не увійшов. Але ми нічого не забуваємо і будемо над цим працювати”, – зазначив міністр.

За словами Кубракова, зараз до вивезення зерна готові два порти – в Одесі та Чорноморську.

Також протягом тижня роботу відновить порт “Південний”.

Нагадаємо, російські окупанти приховують факти крадіжок українського зерна методом перевалки із малотоннажних суден на середні балкери на морських рейдах.

Перше судно з розблокованим українським зерном вийшло з підконтрольного Україні порту в Чорному морі 1 серпня близько 09:20 ранку. Зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне вирушив до Лівану.

Раніше FAО оголосила міжнародний тендер на закупівлю потужностей для зберігання зерна в Україні.

З розблокуванням морських портів має збільшитися обсяг експорту зернових. Крім того, буде значно здешевлена логістика. Адже наразі з ціни умовно в $ 350 за тонну український фермер має тільки близько $ 100, решта – вартість транспортування. Водночас у ринкових умовах, до блокади портів, фермер віддавав інфраструктурі тільки 15 % від ціни агропродукції, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору