Ужгородка

Новини Закарпаття

Кожне з суден здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн – Висоцький про експорт українського зерна

За словами першого заступника міністра, на сьогодні є підтвердження за технічною готовністю близько 15 суден, два фіналізуються

1 серпня судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис. тонн української кукурудзи вийшло з Одеського порту. Це – перше судно, яке вийшло з українського чорноморського порту за час повномасштабної війни, зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає пресслужба Мінагрополітики.

“Кукурудза експортується в Північну Африку. У межах моніторингу нашого чотиристороннього Спільного координаційного центру, створеного в Стамбулі, перш за все йдеться стосовно проходження до Босфору, далі – вільна траєкторія згідно з класичними маршрутами відповідних комерційних суден”, – зауважив Висоцький.

Він додав, що СКЦ посилив спостереження за кораблями з України, адже він гарантував усі безпекові моменти.

За словами першого заступника міністра, на сьогодні є підтвердження за технічною готовністю близько 15 суден, два фіналізуються.

Перш за все вони націлені на перевезення зернових культур: кукурудзи, пшениці, ячменю, а потім – ще й олійних культур та продуктів перероблення.

Кожне зі суден здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн.

Стосовно умов, то, за домовленостями, як пояснив Висоцький, рух вантажних кораблів має бути тільки у світлу пору доби. Крім того, для безпеки їх супроводжує протимінний плавальний засіб.

Обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає. Проте є подані заявки та узгоджений графік – тож усе має відбуватися згідно з ним, пояснив він.

Висоцький також акцентував, що дасть Україні розблокування чорноморських портів. Так, надходження від реалізації цієї продукції отримають українські фермери. Далі вони сплачують податки у державний та місцевий бюджети, чим дуже підтримають громади України, виплатять заробітні плати своїм працівникам. Ідеться про суттєві суми, адже 50 млн тонн експортної с/г продукції оцінюється мінімум у $ 15 млрд.

Нагадаємо, перше судно з розблокованим українським зерном вийшло з підконтрольного Україні порту в Чорному морі 1 серпня близько 09:20 ранку. Зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне вирушив до Лівану.

Ліванська влада наклала арешт на судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном, на час розслідування щодо походження вантажу, яке могло бути вкрадене російськими окупантами в Україні.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору