Ужгородка

Новини Закарпаття

Батат став одним із найрентабельніших овочів відкритого ґрунту

Хоча батат ще не занесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, вона активно вирощується та має стабільно зростаючий попит

Наразі батат одна з найрентабельніших культур відкритого ґрунту. І це більш перспективно для малого аграрного бізнесу, ніж для великого.

Про це розповів засновник сімейного фермерського господарства “Шато “Батат” Олексій Лямцев, повідомляє propozitsiya.

Читайте також: Кейс фермера з Вінниччини: екзотичне хлібне сорго, кучерява капуста, батат

“Це все пов’язано з наявністю площ, техніки, обсягів виробництва, сховищ і ринків збуту. Все це потрібно “зістикувати”, що не так просто за великих площ. Якщо у вас невелике господарство, то саме батат — та культура, яка не вимагає великих капіталовкладень. Оскільки батат — не типова для нас культура, а тропічна, вона вимагає точних знань з агротехнології. Водночас слід зазначити, що сама агротехнологія нескладна у виробництві. Навіть у деяких випадках батат легше вирощувати, ніж картоплю, але потрібні чіткі знання й розуміння цієї культури”, — зазначає бізнесмен.

Лямцев додає, що у деяких випадках батат легше вирощувати, ніж картоплю, але при цьому потрібні чіткі знання й розуміння цієї культури.

“Площі, на яких ми вирощуємо культуру, орієнтовані на запланований урожай, який ми зможемо якісно доопрацювати та зберігати за оптимальної температури. Адже виростити батат на кількох гектарах не так складно, але його потрібно якісно зібрати, підготувати до зберігання, зберігати й реалізувати — це вже набагато складніше”, – розповідає аграрій.

Довідка. Врожайність батата сильно варіюється  від 40 до 100 тонн з гектара. Вищий урожай можна отримати в південних регіонах країни.

Нагадаємо, у Канаді вивели ранньостиглий сорт солодкої картоплі.

Марковська Катерина

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору