Ужгородка

Новини Закарпаття

Судно з українською кукурудзою прибуло до Туреччини та пройшло інспекцію

Судно Razoni пройшло інспекцію Спільного координаційного центру та готове направлятися до пункту призначення

Завантажене українською кукурудзою судно RAZONI дісталося берегів Туреччини та стало на якір перед входом у Босфор. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Туреччини.

“Суховантаж RAZONI з вантажем кукурудзи, який вчора вийшов з порту Одеси, досяг чорноморського входу в Босфор і став на якір у відведеному йому місці”, – йдеться у повідомленні.

Dün Ukrayna’nın Odessa Limanı’ndan hareket eden mısır yüklü RAZONİ kuru yük gemisi İstanbul Boğazı Karadeniz girişine ulaşmış, kendisine tahsis edilen mevkiye demirlemiştir. pic.twitter.com/ay7zmTfrzT

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) August 2, 2022

Пізніше стало відомо, що судно Razoni пройшло інспекцію Спільного координаційного центру та готове направлятися до пункту призначення.

Його зупинка у територіальних водах Туреччини пов’язана з черговим етапом реалізації “зернової ініціативи”, що була підписана в Стамбулі, а саме огляду судна на предмет забороненого вантажу.

“Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною “зерновим коридором”. Завдяки ЗСУ та портовим службам Razoni безпечно подолало шлях до Босфору, де пройшло перевірку представникам СКЦ. На прикладі Razoni остаточно узгоджуються і відпрацьовуються всі необхідні заходи контролю та координації між Україною та партнерами-підписантами — ООН та Туреччиною. Щодо будь-яких перевірок в українських портах чи територіальних водах, то тут наша позиція незмінна — такий контроль залишається виключно за нами. Жодних інспекційних груп, жодних оглядів третіми сторонами”, – зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Паралельно відбувається прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід.

Нагадаємо, 1 серпня судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис. тонн української кукурудзи вийшло з Одеського порту. Це – перше судно, яке вийшло з українського чорноморського порту за час повномасштабної війни.

Ліванська влада наклала арешт на судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном, на час розслідування щодо походження вантажу, яке могло бути вкрадене російськими окупантами в Україні.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору