Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні стартує річний проєкт допомоги для жіночого бізнесу

Проєкт спрямований на мінімізацію наслідків російської агресії для будь-якого жіночого бізнесу в сільській місцевості

20 грантів для жіночого бізнесу та довгостроковий професійний супровід 50 жіночих бізнесів у сільській місцевості. В Україні стартує новий проєкт міжнародної технічної допомоги “Безпечне економічне середовище для жінок — безпека та мир для всіх”, повідомляє Agroportal.

Проєкт спрямований на мінімізацію наслідків російської агресії для будь-якого жіночого бізнесу в сільській місцевості. Учасницями проєкту можуть стати всі сільські жінки України: які продовжують свою справу далеко від бойових дій на підконтрольній Україні території, які ведуть бізнес під обстрілами, жінки-фермерки, що покинули свої домівки через окупацію або залишились на тимчасово окупованій території. Для жінок, які знаходяться за кордоном або на окупованій території, проєкт пропонує бізнес-супровід та можливість участі в онлайн-зустрічах.

Бізнес-няні проєкту — спеціалісти з сертифікації, НАССР, залучення фінансів, бухгалтери, юристи, маркетологи, рекламники, психологи — протягом 4-9 місяців будуть активно підтримувати та зможуть адаптувати жіночі бізнеси до роботи у воєнний та післявоєнний час.

Грантова програма проєкту поширюється як на агробізнес, бізнес, пов’язаний з виробництвом харчових продуктів, так і на будь-який інший, розміщений у сільській місцевості (виробництво одягу, товарів легкої промисловості, зелений туризм). 20 жіночих бізнесів отримають гранти у розмірі 30 тис. грн, які можна витратити як на обладнання, так і на інші актуальні потреби. Ще один суттєвий момент: гранти надаються тільки зареєстрованому бізнесу.

Довідка. Проєкт міжнародної технічної допомоги “Безпечне економічне середовище для жінок — безпека та мир для всіх” реалізується громадською спілкою “Бізнес Мережа Сільських Жінок” у межах роботи Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (Women’s Peace & Humanitarian Fund WPHF) та агенції ООН Жінки (UN Women).

Нагадаємо, в Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору