Ужгородка

Новини Закарпаття

З Одеси вирушив перший караван суден з українською кукурудзою: куди везуть

Планується забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць

Перший караван суден з українським збіжжям сьогодні, 5 серпня, вирушив із портів Одеської області. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Караван сформований з трьох балкерів: NAVI STAR, ROJEN та POLARNET. Перший вийшов з порту “Одеса”, решта — з порту “Чорноморськ”, з якого вперше від початку повномасштабного російського вторгнення поновлено судноплавство. Загалом судна перевозять 57 тис. тонн української кукурудзи. Збіжжя прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

“Сподіваємося, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати й надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку”, — зазначив Кубраков.

Судна з українським збіжжям. Фото: Кубраков/facebook

За його словами, планується забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Ціль — три та більше мільйонів тонн експорту агропродукції щомісяця з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Кубраков наголосив, що такі кроки потрібні не лише українській економіці, але й світу.

“Що швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, то швидше покращиться продовольча ситуація у світі”, — наголосив міністр.

Він сподівається, що буде налагоджено повноцінну роботу портів в обидва напрямки. Кубраков також повідомив, що надходять заявки судновласників, які готові заходити в українські порти під завантаження, і перший захід очікується вже в суботу, 6 серпня.

Нагадаємо, “зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Зазначимо, що завантажене українською кукурудзою судно RAZONI дісталося берегів Туреччини та стало на якір перед входом у Босфор.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору