Ужгородка

Новини Закарпаття

Від початку війни проведено 782 земельних аукціонів, які принесли організаторам 191 млн грн

Загальна кількість організаторів – 697. Зростання ціни на торгах становить близько 100 %

У системі від початку війни оголошено 365 нових земельних аукціонів та завершено 782 аукціони. Загальна оголошена вартість виставлених на торги під час війни земель — 495 млн грн. Дохід організаторів за цей час уже сягає 191 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, торгів з оренди у системі оголошено 102, із продажу — 207, із продажу з переважним правом — 56.

Загалом від початку запуску земельних аукціонів у жовтні 2021 року станом на сьогодні в системі оголошено 5824 земельні аукціони: 3 487 аукціонів з оренди та 2337 — із відчуження.

Вартість усіх лотів з оренди землі становить 143 млн грн, вони охоплюють площу в 24,5 тис. га. Вартість лотів із продажу землі сягає 2 млрд 152 млн грн із площею 3,6 тис. га.

Основні 5 регіонів за стартовою вартістю лотів з оренди та продажу землі – Львівська, Одеська, Київська, Закарпатська, Волинська.

Загальна кількість організаторів – 697. Зростання ціни на торгах становить близько 100 %.

Активно оголошують земельні торги через систему “Prozorro.Продажі” і приватні фізичні особи — завдяки успішно проведеним аукціонам станом на сьогодні вони вже отримали дохід у 93 млн грн.

24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель – операції з ними мають проводитись і далі у “Прозорро.Продажі”. Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб – вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі “Прозорро.Продажі” торги з продажу та оренди с/г землі.

Довідка. 1 липня 2021 року в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Поточний результат є проміжним між полярними песимістичними та оптимістичними прогнозами.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

З 1 липня 2021 року середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період здійснено 40 238 операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного с/г виробництва загальною площею 142 257 га.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору