Ужгородка

Новини Закарпаття

З українських портів Південний та Чорноморськ відправили 60 000 тонн агропродукції

У понеділок вранці, 8 серпня, з українських портів вийшло ще два судна з продовольством

З українських портів Південний та Чорноморськ у понеділок вранці, 8 серпня, вийшло ще два судна з продовольством, повідомляє Міністерстві інфраструктури України. На борту обох суден 60 000 тонн агропродукції.

З порту Південний вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством – балкер SACURA прямує до Італії. За даними міністерства національної оборони Туреччини, судно перевозить 11 тисяч тонн сої.

Судно об’єдналося в караван із балкером ARIZONA, яке відправилось з порту “Чорноморськ” в Нідерланди. За даними турецького відомства судно перевозить 48 000 кукурудзи і прямує до турецького Іскендеруна.

“Чотири кораблі, які відбули вчора і продовжують свій рейс до Стамбула, сьогодні ввечері прибудуть до Туреччини і завтра будуть оглянуті”, – повідомило міністерство національної оборони Туреччини в Twitter.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі “Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів”, яка покликана частково розблокувати українські морські порти “Одеса”, “Чорноморськ” і “Південний” для експорту зерна та добрив.

Нагадаємо, перше з трьох суден з українською кукурудзою, яке напередодні вийшло з українського порту “Чорноморськ”, прибуло до берегів Стамбула.

Раніше 5 серпня з Одеси вирушив перший караван суден з українською кукурудзою.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору