Ужгородка

Новини Закарпаття

Бізнес назвав основні напрямки розвитку агросектору під час війни

Навіть у воєнний час держава та бізнес докладатимуть зусиль з забезпечення переходу підприємств на сталу модель розвитку під час повоєнного відновлення

Бізнес спільно з урядом України визначили три пріоритети в аграрній сфері під час повномасштабної війни. Про це ідеться у Плані відновлення України, повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Перше – це розвиток експортної логістики. Завдяки в тому числі й зусиллям бізнесу навіть без портів вдалося досягти чималих успіхів та збільшити обсяги вивезеної агропродукції з 350 тис. тонн в березні до 3 млн тонн в липні. А з серпня до логістичних коридорів додадуться ще й чорноморські порти.

Друге – це зберігання врожаю. За підтримки ФАО до України надійде необхідне обладнання для зберігання зерна, що значно допоможе у розв’язанні проблеми нестачі зерносховищ.

Третє – це кредитування та доступ до фінансування для агросфери, над чим українська сторона активно працює разом з партнерами. Післявоєнний розвиток аграрної галузі передбачає розвиток перероблення, зростання доданої вартості, розвиток біоенергетики, тваринництва, садівництва і т.д.

Також важливо зауважити, що наскрізним мотивом по усьому Плану відновлення проходить формування українського “зеленого курсу” Green Deal. Навіть у воєнний час держава та бізнес докладатимуть зусиль з забезпечення переходу підприємств на сталу модель розвитку під час повоєнного відновлення.

Нагадаємо, будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію.

Кабінет міністрів запустили 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

В селі Верба Дубенського району розводять та реалізують понад 20 тонн равликів за сезон. Під час війни ферма VerbaraVLyk2020 збільшила обсяг виробленої продукції на 40%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору