Ужгородка

Новини Закарпаття

На Волині розпочали роботи по зведенню двох нових елеваторів

Наразі елеваторні потужності в регіоні складають близько 1,2 млн т одночасного зберігання

На Волині аграрії обмолотили зернові та зернобобові культури на 193 тис. га, що становить 73% від плану. В області триває модернізація елеваторів, а також будівництво нових споруд для зберігання зерна, повідомив заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Троханенко.

Пшениця (озима і яра) обмолочена на площі 134 тис. га (80% від засіяного), зібрано понад 730 тис. т. Також зібрали 115 тис. т ячменю з площі 24 тис. га (71%). Намолочено 45 тис. т жита з площі 14 тис. га (79%). 64 тис. т вівса зібрали на площі 20 тис. га (52%).

“Цього року врожай зернових на Волині очікуємо дещо більший, аніж минулого. Торік ми зібрали орієнтовно 1,4 млн т. Уже зібрано 950 тис. т урожаю”, — зазначив він.

Наразі елеваторні потужності в регіоні складають близько 1,2 млн т одночасного зберігання. Однак будуються ще два об’єкти загальною потужністю 150 тис. т.

Площа посіву озимих культур під урожай наступного року очікується на рівні минулого — близько 230 тис. га, з них 50 тис. га — озимий ріпак і 180 тис. га — озимі зернові культури. Окремими господарствами уже розпочато посів ріпаку. Зокрема, на сьогодні він засіяний на площі близько 800 га.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним чином, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Українська компанія “Лубнимаш” продовжує активно працювати попри війну в Україні. Зараз ведуться монтажні роботи у Тернопільській та Полтавській областях.

Раніше Landlord повідомляв, що на Чернігівщині будують елеваторний комплекс.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору