Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні запустили реєстр для підтримки фермерів

Найближчим часом в реєстрі зʼявляться перші програми допомоги дрібним фермерам, які вирощують сільськогосподарські культури або тримають корів

Міністерство аграрної політики та продовольства України запускає онлайн-платформу для підтримки аграріїв – Державний аграрний реєстр (ДАР).

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики Денис Башлик.

“Ми запускаємо Державний аграрний реєстр (ДАР), мета якого – полегшити життя українських аграріїв та надалі забезпечити їх необхідним фінансуванням. Запуск цього проєкту є важливим, адже до традиційних проблем, з якими стикаються наші фермери, додалась повномасштабна війна, що створює нові складнощі для с/г виробників”, – заявив він.

За його словами ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.

Реєстр створений для спрощення процедури пошуку можливостей підтримки та подачі заявок на відповідну допомогу. Наприклад, податись на будь-яку програму можна в режимі онлайн, а рух заявки можна відстежувати у режимі реального часу, йдеться у повідомленні.

“Старт ДАР – є не тільки важливим для аграрного сектору. Це також потужний аналітичний інструмент для держави, що дозволить надалі приймати рішення на основі фактичних даних та провести аналіз надання допомоги фермерам в режимі реального часу”, – зазначив Башлик.

Експерт додав, що запуск ДАР є також важливим кроком на шляху підготовки України до членства в ЄС, адже реєстр відповідає повністю всім директивам Європейського Союзу щодо державної підтримки сільського господарства.

Нагадаємо, 14 травня аграрний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про Державний аграрний реєстр.

Landlord раніше повідомляв, агрокомпанії в Україні активно закуповують автомобілі-зерновози.

Марковська Катерина

 

 

 

 

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору