Ужгородка

Новини Закарпаття

Експерт: Виробництво біогазу з агропродукції — крок до енергонезалежності

За прогнозами ЄБРР ми можемо виробляти до 10 млрд кубометрів біометану

НКРЕКП ухвалила постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”, яка дає зелене світло постачанню біометану у газотранспортну систему України. Про це повідомляє пресслужба ВР.

З відповідним депутатським зверненням до комісії та Уряду зверталися зокрема і народні депутати України — члени комітету з питань аграрної та земельної політики. За словами очільника комітету Олександра Гайду рішення комісії потрібне аграріям, адже саме відходи аграрного виробництва є якісною сировиною для перероблення в біогаз.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

“За прогнозами ЄБРР ми можемо виробляти до 10 млрд кубометрів біометану, — зазначив Олександр Гайду. – А отже опалювати свої виробництва, як це роблять на птахофермах Європи та транспортувати вироблений газ в газотранспортну/газорозподільну систему країни”.

Згідно з ухваленою постановою НКРЕКП передбачається збільшення молярної частки вмісту кисню у природному газі з 0,02 мол. %: до 0, 2 мол.% для доступу біометану до ГТС та до 1, 0% для доступу біометану до газорозподільних систем.

“Це означає, що виробники біометану тепер зможуть звернутися до операторів ГТС/ГРС за технічними умовами щодо постачання біометану в мережі. А ми спільно робимо ще один крок до енергонезалежності від росії”, – підсумував Гайду.

Довідка. Потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25%
внутрішнього споживання газу. Високо оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціація. За їх повідомленнями, біометан
має суттєву перевагу стосовно біогазу. Також він може використовуватися як повний аналог
природного газу. Подібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, 2 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”. Це дозволить постачати біометан в мережі.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору