Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграрії пускають кукурудзу на силос через посуху

З початку посівної, яка проводилась у квітні, й до сьогоднішнього часу є такі місця, де опадів випало лише 50 мм

Південно-західна частина Вінницької області дуже потерпає від посухи. Нині у цьому регіоні кукурудза страждає від нестачі вологи, намагається цвісти, а качанів немає, водночас має висоту лише 1,5 м і далі не росте. Про це AgroPortal.ua розповів менеджер з розвитку агротехнологій Центрального регіону LNZ Group Леонід Чорний.

Перспектива того, що будемо мати високий урожай або взагалі урожай, дуже мала. З огляду на це, фермери частину таких площ вже запускають на силосну кукурудзу або якийсь зелений корм, а площі готують під озимі.

“Так вони хочуть бодай якось компенсувати свої витрати. Хоча з неї і силосу буде небагато, адже немає качана, який є основою для нього”, – зазначив експерт.

Він додав, що у цьому регіоні з початку посівної, яка проводилась у квітні, й до сьогоднішнього часу є такі місця, де опадів випало лише 50 мм. За день випадало 3-4 мм опадів, які випаровувались до того, як доходили до ґрунту. Тобто за цей період, можна вважати, випала нульова кількість опадів.

За словами Чорного, північ Вінницької області та Житомирщина мають трохи кращу ситуацію. Там час від часу йшли дощі, тож кукурудза у більш-менш доброму стані. Вона має качан, є з цвітом, а є й така, що вже відцвіла. Десь є підсихання нижнього листя, його не так багато — листок-два втрачено, але культура вегетує.

Нагадаємо, у березні в Україні спостерігалася контрастна погода, відмічалися тривалі як дуже теплі, так і дуже холодні періоди.

Раніше Landlord повідомляв, що зміни клімату вплинуть на зменшення врожайності основних агрокультур України.

У травні агрометеорологічні умови виявились неоднорідними та в цілому оцінювалися як задовільні, водночас для озимих культур — переважно сприятливі.

Водночас у липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору