Ужгородка

Новини Закарпаття

У липні імпорт пального в Україну вийшов на довоєнний рівень

У березні Україна імпортувала 60 000 тонн нафтопродуктів, у квітні – 191 000 тонн, у травні – 380 000 тонн.

У липні імпорт пального в Україну вийшов на довоєнний рівень, заявив перший заступник міністра економіки Денис Кудін під час засідання комітету ВР з питань фінансів, повідомляє autoconsulting.

“Україна імпортувала орієнтовно 760 000 тонн бензину, дизелю і газу. Це співставний обсяг з імпортом в аналогічному місяці, коли не було війни. Це означає, що загалом вийшов у точку рівноваги, попит і пропозиція в цілому збалансовані з переважанням пропозиції. Ринок перелитий”, – зазначив він, намагаючись переконати депутатів підтримати повернення акцизів на пальне.

Для порівняння: у березні Україна імпортувала 60 000 тонн нафтопродуктів, у квітні – 191 000 тонн, у травні – 380 000 тонн.

Міністерство упевнене, що зараз – найвдаліший час для повернення акцизів.

“Україна повністю переорієнтувалася від російської молекули на постачання з західного кордону. Рівень пропозиції перевищує попит, це давить на ціни вниз. Плюс – позитивна динаміка на світових цінах нафти”, – зауважив Кудін.

Акциз на пальне скасували у березні в межах лібералізації податкового законодавства на період воєнного стану. Тоді ставка була диференційованою: для бензину — 213,5 євро, для дизелю — 139,5 євро, автогазу — 52 євро. Зараз уряд пропонує встановити єдину ставку акцизу 100,00 євро за 1000 літрів для усіх видів пального: моторних бензинів, важких дистилятів та інших нафтопродуктів, скрапленого газу, бутану та ізобутану.

Довідка. У березні цього року ВРУ скасувала стягнення акцизів на пальне. Проте, 14.08.2022 р. на офіційному веб-сайті Верховної Ради було зареєстровано проєкт Закону України №7668 “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку”.

Нагадаємо, в Україні необхідно повернути акциз на пальне. Про це заявив директор “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн.

Раніше Landlord повідомляв, що Польща планує давати Україні понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно.

Водночас Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до профільних Комітетів Верховної Ради України з проханням не підтримувати законопроєкти та будь-які ініціативи щодо повернення акцизу на пальне у період воєнного стану.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору