Ужгородка

Новини Закарпаття

Собівартість вирощування яблук в українському садівничому господарстві зросла на 30%

Для успіху садівники повинні застосовувати сучасні методи вирощування, мати оптимальний захист та добрива

Через війну, подорожчання пального, пестицидів, збільшення витрат на оплату праці, подорожчання та ускладнення логістики собівартість яблук зросла на 30%. Про це повідомив директор із садівництва ФГ “Гадз” – одного з найбільших в Україні підприємств-виробників яблук, Тарас Мельник, у коментарі AgroTimes.

“Порівнюючи ситуацію з минулим роком, собівартість вирощеної продукції збільшиться на 30%, що пов’язано з подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, пестицидів, збільшенням оплати працівниками. Крім того, виникають серйозні проблеми з логістикою, оплата за транспортування фруктів у межах країни зросла у кілька разів. Те саме можна сказати і про експорт, адже основним експортним вузлом для нас була Одеса, а сьогодні доводиться шукати нові транспортні шляхи, з портами в Румунії, Польщі чи Італії, щоб наша продукція змогла потрапити до кінцевого споживача у Перській затоці чи Сінгапурі”, – зазначив він.

На думку фахівця, для успіху садівники повинні застосовувати сучасні методи вирощування, мати оптимальний захист та добрива, якісне проріджування зав’язі, своєчасно збирати врожай, якісно готувати насадження до зими.

Нагадаємо, через війну, подорожчання добрив та ЗЗР, складнощі з працівниками та низькі ціни на продукцію, експерти очікують зниження виробництва яблук на 10% до минулого року та до 3-4% – до багаторічних показників. Проте наразі спостерігається зменшення споживання яблук на внутрішньому ринку, проблеми з  експортом та загроза значних обсягів імпорту з Польщі. Тому експерти очікують дуже низькі ціни на яблука.

Landlord раніше повідомляв, більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору