Ужгородка

Новини Закарпаття

Понад 40 суден очікують на захід у порти України за агропродукцією – Кубраков

Міністерство спільно з ООН працює над тим, щоб обсяги та темпи перевалки щодня збільшувалися, ціль – 3-5 мільйонів тонн на місяць

Міністерство інфраструктури отримало більше ніж 40 заявок на захід суден до українських портів з метою експорту продовольства. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook.

Станом на 19 серпня завантажувалось та готувалось до виходу з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” 10 суден.

За час дії зернової ініціативи з трьох портів “Великої Одеси” вже відправили 25 суден. На їхньому борту — 630 тис. т агропродукції.

Міністерство спільно з ООН працює над тим, щоб обсяги та темпи перевалки щодня збільшувалися, ціль – 3-5 мільйонів тонн на місяць.

Особливу увагу у відомстві приділяють експорту продовольства для африканських країн. Так, 18 серпня вийшов балкер I MARIA, на його борту 33 тисячі тонн агропродукції для півночі континенту.

“19 серпня порт “Чорноморськ” пришвартував балкери ANDAN TORLAK, FILYOZ та MARANTA, порт “Одеса” почав завантаження GANOSAYA та KUBROSLI Y, а MOHAMAD Y очікує своєї черги, як і танкер FOYLE, що стоїть на рейді порту “Південний”. Загалом близько 66,5 тис. т пшениці, кукурудзи і олії попрямує до портів Франції, Судану, Туреччини та Нідерландів”, — уточнили у відомстві.

Вже до кінця серпня Україна може вийти на понад 50% довоєнного показника експорту зернових та олійних культур завдяки відкриттю “зернового коридору”. Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, для цього обсяг експорту агропродукції у серпні має скласти 4 млн тонн.

Нагадаємо, до Ірландії прибуло судно Navi Star з українською кукурудзою. Балкер вийшов з Одеси у складі першого каравану “зернового коридору” і прибуло 21 серпня.

17 серпня з портів “Одеса” та “Чорноморськ” вийшли ще чотири судна з агропродукцією.

21 серпня з портів Одещини “зерновим коридором” вийшов  караван з продовольством: два судна – з порту “Чорноморськ”, по одному – з портів “Одеса” та “Південного”.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору