Ужгородка

Новини Закарпаття

Марсіанський ґрунт: чи зростатимуть там овочі?

У новому дослідженні вчені вивчили вулканічні породи на Червоній планеті та провели свій експеримент з вирощування рослин

Експерти в марсіанському ґрунті зуміли виростити ріпу, редис і салат. Однак вони не схожі на аналоги земні. Вчені з Університету штату Айова в лабораторних умовах у марсіанському ґрунті виростили ріпу, редис та салат. Про це повідомляє EastFruit.

Годування екіпажів на Марсі досить дороге, тим самим експерти давно шукають способи вирощування сільськогосподарських культур на Марсі, але його ґрунт бідний на органічні поживні речовини, необхідні більшості рослин для зростання, а вода надзвичайно солона.

У новому дослідженні вчені вивчили вулканічні породи на Червоній планеті та провели свій експеримент з вирощування рослин.

Дослідники виявили, що люцерна, яку зазвичай заготовляють як сіна для худоби, добре росте. Більш того, коли вчені подрібнили ці рослини люцерни, отриманий порошок міг бути добривом для вирощування ріпи, редиски та салату в безплідному ґрунті.

Експерти також виявили, що за допомогою морських бактерій Synechococcus sp. PCC 7002, які використовуються для опріснення води на Землі, можна забрати сіль із солоної марсіанської води.

Проте вирощені вченими рослини не відповідали земним продуктам, оскільки були особливо поживними.

Нагадаємо, конкурс NASA BIG Idea Challenge-2019 виграла команда з Дартмутського коледжу, представивши проект гідропонної теплиці, в якій можна буде вирощувати на Марсі 8 сільгоспкультур. За розрахунками, теплиця щодня поставлятиме 3,1 ккал для 4 астронавтів протягом 600 днів.

Landlord раніше повідомляв про те, що рослини, відправлені на Місяць, китайським космічним апаратом Chang’e-4, дали перші паростки. Це перший випадок проростання насіння в умовах низької гравітації і сильної радіації.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору