Ужгородка

Новини Закарпаття

Бобові стали трендом посівної в Україні під час повномасштабної війни

Посівні площі культури склали 50% до минулорічних показників через війну

Повномасштабна війна в Україні внесла корективи у сівозміни фермерів. Під час воєнного стану аграрії все частіше додавали у сівозміну бобові культури, повідомляє ukragroconsult.

Зазвичай вибір падав на горох – ця скоростигла культура дає змогу отримати  врожай за відносно невеликих витрат на добрива, насіння та засоби захисту рослин. Також бобові виступають джерелом рослинного білка, що є привабливим з огляду продовольчої безпеки.

Чимало українських фермерів збільшили посіви бобових, або ж посіяли їх вперше. Водночас частина агровиробників не змогли посіяти горох через окупацію.

В результаті в Україні засіли 124 тис. га гороху, посівні площі культури склали 50% до минулорічних показників через війну.

Читайте також: Урожай гороху 2022 року може стати історичним мінімумом

На відміну від гороху, збільшити площі нуту могли лише ті фермери, які мали відповідний запас насіння. Посівні площі нуту складають близько 5,3 тис. га. Через брак насіння в Україні посіяли обмаль сочевиці, близько тисячі гектарів. Щодо квасолі, її також посіяли дуже мало – близько 40 тис. га.

Зацікавленість до українських бобових зростає на тлі проблем з їх вирощуванням у Канаді. Виробники в Західній Канаді сподіваються оговтатися від руйнівної посухи 2021 року, коли врожайність гороху та сочевиці впала на 44%, а нуту – на 42%, що є рекордним за останнє десятиріччя. В результаті Канада скоротила посівні площі бобових на 4-32% в залежності від культури.

Нагадаємо, з початком вторгнення рф, агрокомпанії почали заявляти про збільшення посівів бобових культур, зокрема шляхом зміни географії сівби.

Раніше повідомлялось, що надлишки зерна аграрії будуть переробляти на корм для тварин.

За липень Україна експортувала 2,66 млн тонн зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки, що на 492,7 тис. тонн, або 22,7% більше ніж у червні.

Також стало відомо, що урожайність ячменю в “Агротрейді” перевищила планові показники.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору