Ужгородка

Новини Закарпаття

Від початку повномасштабної війни зростання ціни на електронних земельних аукціонах становить близько 100%

Вартість усіх лотів з оренди землі сягає 148 млн грн, вони охоплюють площу у 25 тис. га

У системі від початку війни оголошено 413 нових земельних аукціонів та завершено 809 аукціонів. Дохід організаторів за цей час сягнув 191 млн грн, а загальна оголошена вартість виставлених на торги під час війни земель становить понад 400 млн грн. Про це повідомляють пресслужба Мінагрополітики.

Загалом від початку запуску земельних аукціонів станом на сьогодні в системі оголошено 5983 земельні аукціони, з них: 3 548 — з оренди та 2435 — із продажу землі.

Вартість усіх лотів з оренди землі сягає 148 млн грн, вони охоплюють площу у 25 тис. га.

Вартість лотів із продажу землі сягає 2 млрд 178 млн грн із площею 3,8 тис. га.

Основні 5 регіонів за стартовою вартістю лотів з оренди та продажу землі – Львівська, Одеська, Київська, Закарпатська та Черкаська області.

Зростання ціни на торгах становить близько 100 %.

На період воєнного стану аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності не проводяться. Проте системою “Prozorro.Продажі” можуть і надалі користуватися приватні фізичні особи. Вони опублікували в системі 85 оголошень з оренди та продажу землі та вже отримали дохід у 93 млн грн.

24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель – операції з ними мають проводитись і далі у “Прозорро.Продажі”. Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб – вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі “Прозорро.Продажі” торги з продажу та оренди с/г землі.

Довідка. 1 липня 2021 року в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Нагадаємо, українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

З 1 липня 2021 року середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період здійснено 40 238 операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного с/г виробництва загальною площею 142 257 га.

Виробник ударних безпілотних апаратів Bayraktar, турецька компанія Baykar, вже зареєструвалась в Україні та придбала земельну ділянку для будівництва.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору