Ужгородка

Новини Закарпаття

Цьогоріч Україна отримає “митний безвіз” з ЄС – Шмигаль

Наразі відбувається реалізація проєкту електронної черги на кордоні, йде робота зі створення спільних пунктів пропуску з європейськими сусідами та сучасних сервісних зон у всіх пунктах пропуску

Вже цього року Україна отримає “митний безвіз” із Європейським Союзом. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей прийняв офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня. Україна стане 36-ю державою-учасницею Конвенцій”, — зазначив глава уряду.

“Митний безвіз” — це швидше переміщення товарів між країнами Європи, менше бюрократії на самій митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними з сусідніми митницями фактично в режимі реального часу. “Митний безвіз” є одним з основних напрямків побудови в Україні зручної та прозорої митниці, пояснив Шмигаль.

Також наразі відбувається реалізація проєкту електронної черги на кордоні, йде робота зі створення спільних пунктів пропуску з європейськими сусідами та сучасних сервісних зон у всіх пунктах пропуску.

Так, “митний безвіз” стане вже четвертим цього року, після “енергетичного безвізу” в березні та “транспортного” й “економічного” — влітку.

“Те, на що відводилися роки, ми робимо за місяці. А тому ми впевнені, що Україна буде готова до членства в ЄС вже у 2024 році”, — резюмував прем’єр.

Нагадаємо, 29 червня Україна підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з ЄС.

Раніше Україна спільно з ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автоперевезень.

17 лютого Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір. Відповідне рішення підтримали 311 народних депутатів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору