Ужгородка

Новини Закарпаття

Через здорожчання проходу Босфором постраждає російський експорт зерна

З 7 жовтня поточного року Туреччина підвищить плату за проходження протоками Босфор і Дарданелли у 5 разів

Рішення Туреччини щодо різкого підвищення розміру зборів за прохід проток Босфор і Дарданели викликало стурбованість російського союзу експортерів зерна. Крім того, росіяни незадоволені тим, що домовленість щодо “зернового коридору” дала змогу вивести на ринок більший обсяг українського зерна. Все це створить додаткові труднощі для російського зернового експорту, повідомляє ЦТС.

Зокрема керівник російського союзу експортерів зерна Едуард Зернін заявив: “Подорожчання проходу суден через Босфор з 7 жовтня, безумовно, створює додаткове негативне тло для експорту російського зерна. Спочатку угода щодо “зернового коридору” випустила на світовий ринок українське зерно з істотним дисконтом, що сприяло зниженню експортних цін на російське зерно, тепер подорожчання призведе до зростання ставок фрахту та собівартості експорту російського зерна”.

Він додав, що Туреччина скористалася своїм правом, “тільки зробила вона це в максимально невідповідний момент, коли російський зерновий експорт і так страждає від прихованих санкцій, так і не знятих в результаті “зернової угоди”.

Читайте також: На зустрічі міністрів G7 обговорили підтримку України та захист продовольчої безпеки світу

З 7 жовтня поточного року Туреччина підвищить плату за проходження протоками Босфор і Дарданелли у 5 разів. Після підвищення поточний дохід для Туреччини з 40 млн доларів буде збільшено до 200 млн доларів. Останній раз розмір плати переглядався майже 40 років тому — у 1983 році.

Нагадаємо, Організація Об’єднаних Націй очікує “великого зростання” кількості суден, які хочуть експортувати українське зерно через Чорне море, після того, як було узгоджено транзитні процедури, і мета 2-5 мільйонів тонн на місяць є “досяжною”, зазначив високопосадовець ООН.

У Мінінфраструктури планують деблокувати порт у Миколаєві для експорту зерна.

Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.

Раніше митники Туреччини затримали російське судно “Жибек Жоли” із зерном, яке, за даними влади України, було вивезене із тимчасово окупованого рф Бердянська.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору