Ужгородка

Новини Закарпаття

На Одещині аграрії зводитимуть нові модульні теплиці

Нині аграрії планують будівництво нових модульних теплиць та збільшення сектору садівництва, ягідництва та перероблення

В Одеській області через воєнні дії зазнають змін аграрні напрями, до прикладу, зростає популярність овочівництва. Про це розповіла директорка Департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова, передає Agroportal.

“Це пов’язано з тим, що Україна тимчасово втратила херсонську зрошувальну систему, а також із великим попитом на овочі”, — зазначила Стоянова.

Нині аграрії планують будівництво нових модульних теплиць та збільшення сектору садівництва, ягідництва та перероблення.

Загалом цьогоріч на Одещині — мінімальне відхилення за площами посівів. Нині вже засіяно майже 20 тис. га.

У регіоні посівні площі майже не зміняться, відхилення буде лише на 5-7%. Також є залишки торішнього врожаю, близько 15 млн т зерна по всій країні.

Цьогоріч ми вже зібрали близько 35 млн т нового врожаю. Ми все ж стартували з посівною кампанією, оскільки це важливий сезонний цикл, який неможливо регулювати самостійно. Є відповідні умови, температура та строки посіву, зерно має бути закладене в землю своєчасно”, – пояснила директорка.

Нагадаємо,13 липня відбувся вебінар щодо роз’яснення механізму надання грантів на розвиток теплиць. Йдеться про застосування постанови Кабміну від 21.06.2022 № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” для створення або розвитку тепличного господарства, а також наказу Мінагрополітики від 06.07.2022 № 428 “Про затвердження типового проекту модульної теплиці”, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Кабінет міністрів запустить 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору