Ужгородка

Новини Закарпаття

На ринку спостерігається зростання ціни на тепличний огірок

Підвищувати ціни на огірок українським господарствам вдається насамперед користуючись з дуже обмеженої пропозиції

Українські тепличні комбінати цього тижня підвищили відпускні ціни на огірок, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами галузевих експертів, подорожчанню цієї продукції на українському ринку сприяють одразу кілька факторів. Насамперед зростанню відпускних цін сприяє скорочення пропозиції огірка на ринку. Водночас попит у даному сегменті досить високий, ця продукція має попит не тільки на свіжому ринку, але й переробними підприємствами.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, зараз тепличний огірок великим оптом вже надходить у продаж по 18-30 грн/кг, що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

За словами галузевих експертів, підвищувати ціни на огірок українським господарствам вдається насамперед користуючись з дуже обмеженої пропозиції. Вибірки ґрунтового огірка досить малооб’ємні через спеку. Разом з тим постачання тепличної продукції також невеликі, оскільки до реалізації огірка другого обороту поки що приступили поодинокі комбінати.

Читайте також: В Україні дешевшають коренеплоди нового врожаю

Так, на цей момент тепличний огірок в Україні вже коштує в середньому вдвічі дорожче, ніж за аналогічний минулорічний період. Щобільше, гравці ринку впевнені у подальшому подорожчанні з огляду на підвищений попит оптових компаній та роздрібних мереж на цю продукцію. Водночас компенсувати нестачу місцевої продукції шляхом імпортного огірка поки що не вдається.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Україні за тиждень впали ціни на свіжі томати  та огірки. В київських супермаркетах ціна огірка стартує від 20 грн/кг, томатів  – від 40 грн/кг.

Також стало відомо, що на Дніпропетровщині зібрали майже 270 тис. тонн картоплі та овочів відкритого ґрунту.

Landlord повідомляв, в  Україні зростають ціни на білокачанну капусту.

Окрім цього, в Україні стрімко зростає ціна на якісний тепличний томат, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За інформацією проєкту, через сильну спеку різко погіршилася якість даної продукції. Виробники нерідко повідомляють, що на плодах залишаються опіки через активне сонце. У результаті на ринку зростає пропозиція некондиційного томату, тоді як якісної продукції мало пропонується.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору