Ужгородка

Новини Закарпаття

Попри війни інвестори продовжують залучати кошти у логістику та в перевантажувальні термінали в Україні – експерт

Попри невеликі вливання, сам факт існування цих інвестицій є дуже важливим, незалежно від обсягів.

Міжнародні інвестори очікують закінчення війни для того, щоб активно продовжити інвестування в Україну. Але навіть на сьогодні з точки зору інвестицій у логістику, в перевантажувальні термінали, в транспортні засоби, інвестиції ідуть. Про це в інтерв’ю Харківському пресклубу розповів віце-президент інвестиційної компанії “СігмаБлейзер Україна” Валерій Дема, передає elevatorist.

Він зауважив, що не можна сказати що обсяг інвестицій зараз великий, але вони таки ідуть. І сам факт існування цих інвестицій є дуже важливим, незалежно від обсягів.

“Цей факт говорить про те, що приватний інвестор упевнений у перемозі України і навіть у розпал війни не боїться вкладати кошти. Звичайно, якщо порівнювати з минулим роком, обсяги інвестицій в аграрний сектор впали, мабуть, у 10 разів, а може, й більше. Дуже багато проєктів призупинено, на жаль. Але ринок інвестицій не помер. Це ключовий показник. Так, він упав, зменшився, але він не помер, інвестиції є. Обсяг позитивних очікувань на післявоєнний час — за останні 20 років я такого не бачив”, — пояснив Дема.

За його словами, зараз паралельно з міждержавними перемовинами і створенням планів на післявоєнну відбудову, такі ж саме розмови точаться посеред приватних інвесторів; є чітке розуміння, що існує зацікавленість приватних інвесторів. Валерій Дема зазначив, що є навіть цілий бізнес-напрямок, який так і зветься — інфраструктурна розбудова.

Нагадаємо, за підсумками січня-грудня 2021 року капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства склали 49,1 млрд грн, що на 24,9% вище проти показника 2020 року.

Капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори економіки за січень-вересень 2021 року склали 48828,9 млн грн, з них у сільське господарство − 33338,8 млн грн (68,3 %), у харчову промисловість − 15490,1 млн грн (31,7 %).

Загальний стан ринку інвестицій у 2021 році в Україні демонстрував ріст. Накопичені прямі іноземні інвестиції в економіку України станом на 31 червня 2021 року становили $54,8 млрд.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору