Ужгородка

Новини Закарпаття

Проблем зі зберіганням врожаю не буде: Україна викупила майже всі одноразові зерносховища зі світового ринку, — Сольський

Україна, можливо, забрала всі одноразові системи для зберігання врожаю, які зараз доступні на світовому ринку

Україна не буде мати проблем зі зберіганням врожаю з нового сезону, оскільки викупила на світовому ринку всі одноразові зерносховища. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський в ефірі телемарафону.

“Україна, можливо, забрала всі одноразові системи для зберігання врожаю, які зараз доступні на світовому ринку, вони переважно йдуть в Україну. Тому український ринок і держава підстрахувалися”, – зазначив міністр.

За його словами, більшість зерносховищ викупили приватні підприємці. Йдеться про обладнання для одноразового зберігання 15-19 млн тонн зерна та інших культур. Ще 6 млн тонн викупила держава за допомогою ООН.

Також Сольський зазначив, що окремий тендер проводило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Україна викупила мобільних силосів більш ніж на 1 млн тонн зерна, а також обладнання для їх завантаження та вивантаження.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Навіть під час повномасштабної війни Україна спроможна забезпечити постачання зернових культур до Європейського Союзу, країни якого потерпають від посухи.

У липні ф’ючерси на пшеницю в Чикаго повернулися до найнижчого рівня відколи, як рф вдерлася в Україну в лютому, завершивши свій найгірший тиждень за десятиліття різким зростанням поставок сільськогосподарських товарів у Криму, що підкреслює, що зерно все ще надходить на світові ринки, попри війну.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору