Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт українського зерна: в Мінагро озвучили підсумки серпня та прогнози на вересень

За місяць роботи зернового коридору Україна відвантажила 60,5 тис. т пшениці у рамках Всесвітньо продовольчої програми ООН

Упродовж місяця роботи “зернового коридору” Україна експортувала ним 1, 5 млн т, з них 60,5 тис. т — за продовольчою програмою ООН. Загальний же експорт сільськогосподарської продукції у серпні становив близько 4 млн т. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

Цьогорічні серпневі обсяги експорту зерна у півтора раза менші за торішній показник, коли експортувалося 6 млн т зерна. Утім, в Мінагрополітики зазначають, що є позитивна динаміка. За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, Україна в умовах війни може збільшувати темпи експорту до 1 млн тонн щомісяця. У вересні прогнозовані обсяги експорту очікуються на рівні 5 млн т.

“Ми впевнено рухаємося до відновлення довоєнних показників експорту. Можливість експортувати є критично необхідною для українського аграрного сектору. Для внутрішнього споживання використовується 25-30% сільськогосподарської продукції. Близько 70% йде на експорт, щоб нагодувати сотні мільйонів людей у світі”, — зазначив Тарас Висоцький.

Зокрема, за місяць роботи зернового коридору Україна відвантажила 60,5 тис. т пшениці у рамках Всесвітньо продовольчої програми ООН. Це продовольство призначене для Ефіопії (Африка) та Ємену (Азія). В останньому, згідно із даними ООН, 16 млн людей потерпає від голоду.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Навіть під час повномасштабної війни Україна спроможна забезпечити постачання зернових культур до Європейського Союзу, країни якого потерпають від посухи.

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору