Ужгородка

Новини Закарпаття

Вартість молока підвищується через пожвавлення експортного попиту

У вересні можна очікувати зростання цін на молоко сировину шляхом пожвавлення експортного попиту

У серпні ринок сирого молока в Україні почав подавати сигнали активізації. Але динаміка була незначною порівняно з очікуваннями, пов’язаними з різкою девальвацією фіксованого курсу гривні наприкінці липня, повідомляє ІНФАГРО.

Ситуацію можна пояснити слабким споживчим попитом і пасивністю зовнішніх покупців, а також позитивними тенденціями пропозиції сировини. В минулі місяці в низці регіонів спостерігається відновлення проєктів будівництва молочних комплексів, запланованих до повномасштабної війни.

Попри те, що ціни зернових і олійних на внутрішньому ринку “відштовхнулись від дна” через функціонування морського зернового коридору, операційна маржа виробництва молока лишається на високих рівнях та, за оцінками експертів, за підсумками місяця була на рівні 42%.

Держстат оновив оцінки щодо кількості поголів’я і обсягів виробництва сирого молока в Україні за підсумками 7 місяців. Згідно з офіційними даними, виробництво молока в країні за цей період склало 4,4 млн тонн, що виявилось на 14,4% менше показника минулого року. Господарства населення зменшили обсяги виробництва на 18%, водночас с/г підприємствам вдалося уникнути такого суттєвого падіння, зниження складає “тільки” 6,3%.

За даними Держстату, поголів’я корів в Україні на 1 серпня становило 1,4 млн голів, що на 15% нижче показника минулого року на аналогічну дату.  Треба зазначити, що, згідно з офіційними даними, не можна однозначно визначити їх територіальну приналежність. Дуже вірогідно, що в статистиці вказані цифри і тих підприємств, які опинились під тимчасовою окупацією після 24 лютого і мають змогу звітувати держоргану в цей момент.

Враховуючи сукупний результат за 7 місяців і маючи розрахункові оцінки падіння виробництва весною, Інфагро оцінює тренд для с/г підприємств за останні місяці на рівні зниження до -3-4% для останніх місяців до минулого року. Це цілком пояснюється економічною привабливістю виробництва молока.

У вересні можна очікувати зростання цін на молоко сировину шляхом пожвавлення експортного попиту.

Нагадаємо, здорожчання складових собівартості виробництва молока, інфляція та зниження купівельної спроможності зображає всю нестабільність світової економіки та молочного сектору зокрема.

Зростання вартості кормів є великою проблемою для молочних фермерів, оскільки воно становить 70–80% витрат.

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору