Ужгородка

Новини Закарпаття

Ситуація на українсько-польському кордоні стає критичною і може перерости у катастрофу – Мінінфраструктури

Основна причина черг – це низька ефективність роботи польських служб, які проводять фітосанітарний та ветеринарний контроль

Кількість вантажних автомобілів на українсько-польському кордоні постійно зростає через низьку пропускну здатність митниці з польської сторони. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Цього тижня черга з вантажних автівок до пункту пропуску “Ягодин” на польському кордоні перетнула межу у 45 кілометрів. Відтак водії змушені практично жити на узбіччі.

Основна причина черг – це низька ефективність роботи польських служб, які проводять фітосанітарний та ветеринарний контроль. Натомість кількість працівників українських служб збільшилась майже у 1,5 раза, що дозволяє зменшити час перевірки одного авто до 10-15 хв.

“Головний показник – порівняння довжини черг з української та польської сторони: якщо з нашого боку, на експорт вони сягають від 10 до 45 кілометрів, то з польського боку 5 кілометрів – максимум”, – відзначив він.

У докризовий період за добу польські фітосанітарні та ветеринарні служби приймали близько 80 вантажівок на добу.  Тепер середній показник за останні кілька днів – 19 вантажівок.

Ситуація ускладнюється й тим, що від початку повномасштабного вторгнення рф український експорт в більшості сконцентрований саме на автомобільних дорогах.

Польські перевізники також незадоволені кілометровими чергами на корді й анонсують блокування трас, що може призвести до повної зупинки роботи пунктів пропуску.

Розв’язанням проблеми є: банальне збільшення на польській стороні кількості працівників фітосанітарних та ветеринарних служб.

Нагадаємо, через величезні затори на західному кордоні України, українські фермери додатково витрачають €80−90 на транспортування 1 тонни зерна.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Через здорожчання проходу Босфором постраждає російський експорт зерна.

Landlord раніше повідомляв, Ризький порт збільшує потужності для перевалки зерна.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору