Ужгородка

Новини Закарпаття

З півночі України вивозять зерно до румунських та польських портів

До повномасштабної війни зерно вивозили до портів Одеси та Миколаєва

Аграрії Північного регіону продають зерно через порти Румунії та Польщі. Великі компанії вивозять збіжжя власними зерновозами, повідомляє usm.

Всього в аграріїв одного з північних регіонів України залишилось три варіанти, як продавати зерно. Це порти Румунії, Польщі, а також Ізмаїльський напрямок. До повномасштабної війни зерно вивозили до портів Одеси та Миколаєва.

Заступник голови департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА Василь Жук зазначив, що проблемою лишається ціна.

“Після того, як з українських портів почали вивозити зерно, ринок відреагував позитивно. Ціна підскочила на 200-300 грн. На сьогодні пшениця коштує до 5 тис. грн за тонну. Щоб цю тонну довезти до порту, на дорогу треба 2 тис. грн. Ціна повинна бути мінімум 6 тис. Наші аграрії збирають урожай, шукають приміщення для зберігання. І чекають вищої ціни. Великі підприємства, їх не так багато в області, купують свій транспорт, по дві-три машини, і напряму налагоджують зв’язки з Європою. Своїми зерновозами везуть”, – пояснив Жук.

Нагадаємо, один з найбільших стивідорів Клайпедського порту, Литва, запропонував свої потужності під українське зерно. Допомогу Україні запропонував “Термінал для сипучих вантажів” (Biriu kroviniu terminalas, BKT).

Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору