Ужгородка

Новини Закарпаття

В рф погрожують відмовитись від зернової угоди в листопаді

Дія угоди закінчується в листопаді, але вона повинна продовжуватися

На рф стверджують, що не змогли вивезти жодного судна з продовольством в межах зернової угоди, тому можуть відмовитися від його продовження. Про це заявив постпред рф в ООН Василь Небензя, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, в межах зернової угоди нічого не було реалізовано з експорту російського продовольства і добрив.

“Нам вдалося досягти угоди, але нічого не працює з російською стороною. Жодне російське судно не вивезло з російських портів російське зерно на експорт”,- сказав Небензя.

Дія угоди закінчується в листопаді, але вона повинна продовжуватися.

З початку роботи “зернового коридору” з українських морських портів вийшли 50 суден, на борту яких знаходилося сукупно 1,2 млн тонн агропродукції.

У Туреччині заявили про те, що вивезення сільськогосподарської продукції з України планується збільшити.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Нагадаємо, коридор для порожніх суден під українське зерно захистили буферною зоною у 10 морських миль.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Представники Спільного координаційного центру в Стамбулі оглянули перше судно, яке прибуде до України для завантаження зерном у межах зернової угоди. Ним став суховантаж Fulmar S під прапором Барбадосу.

29 серпня морський торговий порт “Південний”, розташований на сході Одеської області, відновив обробку вантажів українських експортерів.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору