Ужгородка

Новини Закарпаття

Депутати спростили купівлю невеликих ділянок землі

Прийнятий депутатами закон скасовує, зокрема, тривалу та недешеву перевірку нотаріусом набувачів таких ділянок (сьогодні така процедура може коштувати до 10 тисяч гривень та займати до 2 тижнів).

Народні депутати проголосували за прийняття за основу законопроєкту №7532, який передбачає вдосконалення та спрощення процедури набуття права власності на земельні ділянки с/г призначення. Про це повідомляє АgroРolit.

Документ передбачає спрощення умов купівлі земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства. Зокрема, він скасовує тривалу та недешеву нотаріальну перевірку покупців та передбачає спрощення процедури купівлі земельних ділянок до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення селянського господарства.

Закон скасовує, зокрема, тривалу та недешеву перевірку нотаріусом набувачів таких ділянок (сьогодні така процедура може коштувати до 10 тисяч гривень та займати до 2 тижнів).

Як повідомили в аграрному комітеті, ухвалення законопроєкту важливе для переселенців, які зможуть за спрощеною процедуру купувати ділянки у більш безпечних регіонах країни, аби вирощувати продукцію для своїх потреб, сіяти, вирощувати худобу, облаштувати садові будинки для роботи та сезонного проживання.

Нагадаємо, після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість бажаючих купити землю була величезна, та не було бажаючих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору