Ужгородка

Новини Закарпаття

У Європу прибув перший із зафрахтованих плавучих ЗПГ-терміналів

FSRU Golar Igloo та Eemshaven LNG орендовані на п’ять років. Це перший плавучий ЗПГ-термінал із тих, які зафрахтовані європейськими державами на цю зиму

У порт Емсхавен на півночі Нідерландів прибули дві плавучі регазифікаційні установки (FSRU). Вони працюватимуть як один термінал. Перше судно прибуло до порту 4 вересня, друге — 6 вересня. Цього тижня судна мають прийняти першу партію газу, повідомляється на сайті термінала EemsEnergyTerminal, передає usm. Повноцінний запуск термінала заплановано на середину вересня.

Компанія очікує, що зможе прийняти, розвантажити та відправити близько 18 вантажів ЗПГ до 31 грудня.

FSRU Golar Igloo та Eemshaven LNG орендовані на п’ять років. Це перший плавучий ЗПГ-термінал із тих, які зафрахтовані європейськими державами на цю зиму.

Танкери передаватимуть ЗПГ на плавучі установки, де він зберігається та перетворюється у газоподібний стан. Плавучі регазифікаційні установки дешевші та екологічніші за наземні, проте їхня місткість — набагато нижча.

Наразі в FSRU активно інвестує Німеччина, яка раніше імпортувала більшу частину газу з росії через трубопроводи. Країна зафрахтувала п’ять установок, ще дві орендують приватні компанії. Щонайменше три судна розпочнуть роботу взимку.

Країни Балтії, Італія та Франція планують або вивчають можливості імпортувати ЗПГ за допомогою плавучих терміналів.

Наприкінці серпня до Європи з Аргентини вирушила FSRU Exemplar. Установка забезпечуватиме газом Естонію та Фінляндію протягом наступного десятиріччя.

Нагадаємо, Німеччина заповнила газові сховища вже на 75,43%. Позначки 75% планувалося досягти до 1 вересня, 85% — до 1 жовтня та 95% — до 1 листопада.

Landlord раніше повідомляв, Нафтогаз напрацьовує перші документи щодо “газового ленд-лізу”.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору