Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт соняшника може сягнути 3 млн тонн

На збільшення обсягів експорту вплинуло призупинення відправок соняшникової олії та суттєве скорочення перероблення олійної всередині країни

Експорт соняшника у новому сезоні може скласти 3 мільйони тонн. З початку 2021/22 МР експорт соняшника з України сягнув історичного максимуму — 1,63 млн тонн, передає usm.

На збільшення обсягів експорту вплинуло призупинення відправок соняшникової олії та суттєве скорочення перероблення олійної всередині країни.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), Україна вийшла в лідери серед експортерів соняшника в світі у 2021/22 МР і, найімовірніше, затримається на даній позиції як мінімум ще один сезон.

За автоматичного продовження роботи “зернового коридору” та стабільної роботи сектору перероблення, відвантаження соняшника на зовнішні ринки цього сезону можуть знизитись до 1,1-1,2 млн тонн. Така кількість відвантажень все одно буде другим за розміром обсягом експорту з України за всю історію і одним із найбільших — серед країн-постачальників на світовому ринку.

Якщо експорт глибоководними портами знову призупиниться, а обсяги відвантажень соняшникової олії знову знизяться, експорт соняшника цього сезону може сягнути 2,5-3 млн тонн.

Попит на український соняшник очікується на достатньо високому рівні, через погіршення прогнозів виробництва соняшника в Європі внаслідок значної посухи.

Нагадаємо, через суттєве скорочення виробництва олії в наступному сезоні  може скластися  ситуація, коли обсяги експорту будуть більшими, ніж обсяги переробки олійного насіння.

За пів року війни Туреччина вийшла на друге місце серед імпортерів української соняшникової олії.

Ангари для тимчасового зберігання зерна почали зводити на кордоні Польщі та України.

Landlord раніше повідомляв, УЗ відкрила дві нові ділянки на кордоні з Румунією.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору