Ужгородка

Новини Закарпаття

У Швеції Greenpeace намагалися заблокувати газовоз із російським ЗПГ

Газовоз Coral Energy прибув із Фінляндії. Він може перевозити до 15 600 кубометрів ЗПГ. За даними MarineTraffic, наразі судно вже пришвартоване в порту Нюнесхамен.

8 вересня активісти Greenpeace намагалися перешкодити танкеру розвантажити російський зріджений газ на терміналі фінської держкомпанії Gasum у Швеції. У своїй заяві активісти закликали шведський уряд негайно припинити імпорт російського ЗПГ, повідомляє usm.

Greenpeace завадив причалити танкеру Coral Energy: активісти на вітрильнику Greenpeace SY Witness та байдарках заблокували рух судна біля вантажного доку, а інші активісти залізли в крани, які використовувалися для розвантаження газу.

Це вже не перша акція протесту за останні місяці. Greenpeace вже кілька разів блокувала танкери, підкреслюючи неприпустимість імпорту з росії та використання викопного палива.

“Той факт, що російський викопний газ все ще може надходити до Швеції, більш ніж за шість місяців після того, як Путін почав вторгнення в Україну, — є неприйнятним, — заявила керівник кампанії Greenpeace Nordic Кароліна Карлссон. — Парламент дав уряду Швеції чіткий мандат припинити весь імпорт російських енергоресурсів до Швеції, і прем’єр-міністр Магдалена Андерссон зобов’язана діяти відповідно до цього”.

Газовоз Coral Energy прибув із Фінляндії. Він може перевозити до 15 600 кубометрів ЗПГ. За даними MarineTraffic, наразі судно вже пришвартоване в порту Нюнесхамен.

Greenpeace Nordic вимагає від уряду Швеції оголосити про негайне припинення імпорту російського викопного газу. За словами мітингувальників, партія російського газу, який перевозить Coral Energy, оцінюється у понад чверть мільярда шведських крон (приблизно $250 млн). За підрахунками активістів, ці гроші “еквівалентні майже чотирьом вдосконаленим ракетам “Калібр” або приблизно 80 старішим ракетам “Точка-У”, та системам озброєння, які рф використовує в Україні”.

Нагадаємо, у порт Емсхавен на півночі Нідерландів прибули дві плавучі регазифікаційні установки (FSRU). Вони працюватимуть як один термінал. Перше судно прибуло до порту 4 вересня, друге — 6 вересня. Цього тижня судна мають прийняти першу партію газу, повідомляється на сайті термінала EemsEnergyTerminal.

Cудноплавний канал через Віслінську косу, що з’єднав Балтійське море з Віслінською затокою та дозволить суднам заходити до польського порту Ельблонг в обхід Калінінградської області рф, вже готовий до відкриття.

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Країни Балтії та Фінляндія об’єднають ракетні системи берегової охорони, аби зробити Балтійське море внутрішнім морем НАТО та закрити його від рф.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору