Ужгородка

Новини Закарпаття

Експерт: Зерно вантажівками можна вивозити у два-три рази швидше

Можна вивозити зерно вантажними машинами вдвічі швидше – якщо вирішити проблему із чергами на кордоні.

Темпи вивезення зерна з України із використанням вантажного автотранспорту можна збільшити у два-три рази, що дозволить експортувати набагато більше продукції, аніж зараз.

Черги на кордоні України з європейськими країнами — це скандал, написав керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Олег Нів’євський у своєму Telegram.

За його словами, під час аграрної конференції у німецькому Штутгарті була окрема сесія щодо України, війни в Україні, та її наслідків. Експерт вказав, що найбільше обурюють саме великі, довжелезні черги з вантажівок на кордоні. Якщо вирішити цю проблему, експорт почне рости.

“Говорили і про 50 км черги на кордоні – це скандал. Але потенціал перевезень вантажівками можна втричі збільшити, і логістика може бути на рівні 80 дол. за т., на відміну від теперішніх 200 дол. за т.” – вказав він.

Нагадаємо, що цього року експорт соняшника з України може побити усі історичні рекорди – через скорочення перероблювання насіння в країні більшість виробників вивозить його, як сировину.

Покращуються також темпи експорту молочної продукції, наприкінці літа логістика починає налагоджуватися.

А от експорт меду навпаки, може сильно скоротитися попри добрий медовий урожай, що зібрали виробники.

АНТОН КОРЖ

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору