Ужгородка

Новини Закарпаття

Інвестори підтримали законопроєкт, що дає 2 роки на добудову “зелених” електростанцій в Україні

Україна має величезний природний потенціал для розвитку можливостей у зеленій енергетиці та у виробництві зеленого водню

Інвестори у відновлювану енергетику України підтримують розроблений Міністерством енергетики законопроєкт, який дозволяє за 2 роки добудувати розпочаті проекти зеленої енергетики. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА), яке написало відповідний лист Міненерго.

Стежте за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Після аналізу положень запропонованого Проєкту Закону ЄУЕА висловлює свою підтримку даній ініціативі Міністерства та підтримує необхідність подовження щонайменше на 2 роки відповідних термінів, що стосуються приєднання до мережі та введення в експлуатацію електростанцій, що працюють на ВДЕ, будівництво яких планувалось протягом 2022 року”, – пояснили в агентстві.

Однак у проєкті закону залишається неврегульованим питання подовження на 2 роки строків по зобов’язаннях суб’єктів господарювання щодо будівництва та введення в експлуатацію об’єктів електроенергетики, які будуються відповідно до таких технічних умов.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

“Просимо доповнити проект закону відповідними змінами до частини 4 статті 71 закону України “Про ринок електричної енергії”, що врегулюють зазначене питання”, – зазначили в ЄУЕА.

2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може стати “зеленим енергохабом” для Європи та нарощувати експорт електроенергії до ЄС, щоб замінити “брудні” російські енергоресурси.

Україна має величезний природний потенціал для розвитку можливостей у зеленій енергетиці та у виробництві зеленого водню.

Довідка. Потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25%
внутрішнього споживання газу. Високо оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціація.
За їх повідомленнями, біометан має суттєву перевагу стосовно біогазу. Також він може використовуватися
як повний аналог природного газу. Подібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, НКРЕКП ухвалила постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”, яка дає зелене світло постачанню біометану у газотранспортну систему України. 

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору